FAQ.

Oklejanie czyli inaczej wrapping jest czymś więcej niż tylko alternatywą dla lakierowania. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących oryginalnej stylizacji swojego pojazdu. Wyposażając swój samochód w nowy, ciekawy kolor z bogatej palety barw, jednocześnie utrzymujesz jego wartość.

Co to jest car wrapping?

Car wrapping to oklejanie aut specjalną folią. Przy pomocy specjalnych narzędzi można w sposób niemal idealny, niewidoczny dla ludzkiego oka, okleić praktycznie każde auto, niezależnie od kształtu nadwozia i liczby przetłoczeń, różnego rodzaju folią, stosowną do przyszłego przeznaczenia.

Przed czym uchroni nasz samochód folia?

Przy pomocy folii ochronnej można zabezpieczyć auto przed: zarysowaniami i otarciami parkingowymi, odpryskami lakieru (folia amortyzuje uderzenia kamieni, żwiru i piasku), zabrudzeniami naturalnymi (np. owadami czy pyłkami kwiatów drzew) i chemicznymi (np. substancji wchodzących w skład asfaltu, środków sypanych w zimie na ulice), przebarwieniami i wyblaknięciami lakieru powodowanym przez promieniowanie UV.

Czy folia ochronna zapobiega powstawaniu korozji?

Choć folia nie jest w stanie całkowicie uchronić naszego nadwozia przed rdzą, to na pewno jest w stanie proces powstawania korozji nieco opóźnić i zmniejszyć skalę zjawiska.

Czy folia ochronna zniekształca kolor lakieru?

Nie, wręcz przeciwnie, wyciąga i nasyca barwę. Ponadto odpycha wodę, nadaje efekt hydrofobowy.

Ile czasu folia zachowuje swoje ochronne właściwości?

Przy odpowiedniej pielęgnacji, folia będzie chronić nasz lakier nawet przez 10 lat.

Czy folia ochronną można zabezpieczyć tylko niektóre elementy nadwozia?

Tak, producenci folii ochronnych oferują pakiety do całościowego i częściowego oklejania aut. Istnieje także możliwość oklejenia auta folią ochronną według indywidualnego wzoru (elementów karoserii najbardziej narażonych na działanie czynników negatywnych).

Ile trwa oklejenie samochodu?

Czas oklejenia auta zależny jest od wielkości, kształtów nadwozia, ilości elementów i celu oklejenia. Można powiedzieć, że średnio oklejenie auta w celu zmiany koloru lakieru trwa 3 dni. Oczywiście bardziej skomplikowane projekty reklamowe będą wymagały nieco więcej czasu.

Czy folie można łatwo usunąć?

Folię można usunąć w każdej chwili bez uszczerbku dla lakieru. Po zerwaniu folii możemy cieszyć się lśniącym i błyszczącym lakierem bez otarć, odprysków i zarysowań.

Czy oklejone auto folią można normalnie myć?

Tak, auta oklejone folią można myć w tradycyjny sposób (zalecane są myjnie bezdotykowe i ręczne, należy jedynie unikać myjni szczotkowych) i pielęgnować woskiem. Regularne natłuszczanie podtrzyma efekt wizualny i wydłuży czas ochrony.